دسته‌بندی نشده

تعمیر و نگهداری فوتبال دستی

چند بار می‌توانیم میز فوتبال‌دستی را تمیز کنیم؟

اگر به صورت مرتب میز فوتبال‌دستی را تمیز می‌کنید، بهتر است بدانید که این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد.بسیاری از بازیکنان بر این باورند که اگر به صورت مرتب از فوتبال‌دستی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید در ماه دوبار برای تمیز کردن آن اقدام نمایید. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که گرد و غبار و یا سایر موادی که در آن انباشته شده است از بین می‌رود.از طرف دیگر اگر یک میز فوتبال‌دستی فضای باز در باشگاه و یا رستوران شما قرار دارد، لازم است هفته‌ای یکبار برنامه‌های نگهداری و تمیز کردن آن را در نظر بگیرید

 مواد مورد نیاز برای تمیز کردن میز فوتبال‌دستی

  1.  الکل
  2.  سیلیکون
  3.  پارچه نخی و تمیز
  4. هوای فشرده

نکات تمیز کردن سطح میز فوتبال‌دستی

اولین کاری که لازم است هنگام تمیز کردن میز فوتبال‌دستی انجام دهید، تمیز کردن آن برای از بین بردن گرد و خاک است. ابتدا لازم است از هوای فشرده استفاده کنید تا گرد و غبار در مناطقی که دسترسی شما به آن امکان‌پذیر نیست، از بین برود. مشکل دیگری که با سطح زمین بازی وجود دارد این است که گاهی اوقات ممکن است مواد غذایی و نوشیدنی بر روی آن ریخته شوند. این باعث لک شدن میز فوتبال‌دستی می‌شود. بنابراین لازم است به کمک هوای فشرده آن‌ها را پاک کنید. استفاده از هوا کمک می‌کند تا پاکسازی سطح میز به آسانی انجام شود. مرحله بعد استفاده از پارچه تمیز و نخی برای پاک کردن سطح زمین بازی است. بهتر است که از آب برای تمیز کردن میز فوتبال‌دستی استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث خراب شدن و آسیب دیدن آن شود. برای تمیز کردن سطح، یک پارچه و یا پنبه را با الکل مرطوب کنید زیرا این ماده سریع خشک می‌شود و بدون آسیب رساندن به سطح این کار را انجام می‌دهد. تمیز کردن میز فوتبال را به دقت انجام دهید تا هر نوع کثیفی و لکه از روی آن پاک شود.

تمیز کردن میله‌های فوتبال‌دستی

پاک کردن میله‌ها کار بسیار آسانی است. با استفاده از الکل و یک پنبه تمیز یا پارچه قادر خواهید بود تا این کار را انجام دهید. برای تمیز کردن بازیکنان و دستگیره‌ها بهتر است از میزان کمی الکل استفاده کنید تا اطمینان یابید آن‌ها به آرامی تمیز می‌شوند.در مرحله بعدی باید با استفاده از سیلیکون برای تمیز کردن و روانکاری میله‌ها اقدام کنید. میله‌های فوتبال‌دستی را صاف و بدون حرکت نگه دارید. روغن‌کاری باعث بهبود عملکرد و سرعت در هنگام بازی می‌شود.تنها راه اطمینان از تمیز بودن و روانکاری، استفاده از سیلیکون بر روی میله‌ها و یاتاقان‌ها است.بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از سیلیکون مایع به جای اسپری استفاده کنند، زیرا به راحتی بر روی یاتاقان‌ها قرار می‌گیرند. برخلاف اسپری که مسیر پاشش آن در جهت‌های مختلفی است، می‌توانید از مایع سیلیکون برای تمیز کردن بخش‌های مشخص استفاده کنید.از کارشناسان مراکز تولید فوتبال دستی می‌توانید اطلاعات خوبی در مورد تمیز کردن اطلاعات میله‌های فوتبال دستی به دست آورید. فایده‌ای که از تمیز کردن میله‌ها به دست می‌آورید این است که اطمینان حاصل می‌کنید این کار ارزش تلاش دارد. در ابتدا ممکن است متوجه شوید که صدای جیر جیر هنگام تمیز کردن و روانکاری میله‌ها وجود دارد، اما پس از روغن‌کاری این صدا از بین می‌رود.

اگر به خوبی از آدمک‌ها و میله‌های فوتبال دستی مراقبت نکنید، آن‌ها می‌تواند دچار زنگ‌زدگی شوند. این مسئله باعث اشکال در عملکرد هنگام بازی خواهد شد. تمیز کردن و نگهداری منظم از یک میز فوتبال‌دستی این اطمینان را ایجاد می‌کند که قطعات دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند.

تمیز کردن توپ‌های فوتبال‌دستی

اگر در هنگام بازی توپ‌های شما از زمین خارج می‌شوند و به همه طرف حرکت می‌کنند، قطعاً به تمیز کردن نیاز خواهند داشت. وقتی توپ فوتبال‌دستی به همه طرف می‌چرخد از بین خاک، مواد غذایی و گرد و غبار حرکت می‌کنند. بنابراین لازم است که به تمیز کردن و پاکسازی آن‌ها نیز توجه کنید.

بنابراین بهتر است هر زمان که می‌توانید میز فوتبال‌دستی خود را تمیز نمایید و به پاکسازی توپ آن نیز توجه داشته باشید. با استفاده از یک پارچه نخی خشک و تمیز می‌توانید مواد چسبنده به آن را پاک کنید. استفاده از الکل باعث می‌شود که چربی‌ها و لایه‌های گرد و غبار از روی آن به طور کامل پاک شود.

مهم‌ترین فایده‌ای که تمیز کردن میز فوتبال‌دستی دارد این است که باعث می‌شود عملکرد شما در هنگام بازی بهبود یابد. هیچ کس زمین یا بازیکنان کثیف را دوست ندارد، بنابراین پاکسازی آن باعث می‌شود بازی لذت‌بخش‌تر انجام شود، زیرا توپ به سرعت در زمین حرکت می‌کند و میله‌ها به راحتی در گردش خواهند بود.

برای تمیز کردن میز فوتبال‌دستی بهتر است اقدامات پیشگیرانه‌ای که به کاهش تجمع خاک و مواد زائد در آن کمک می‌کند توجه کنید. نکته اول این است که به افراد اجازه ندهید غذا و یا نوشیدنی را در نزدیکی میز فوتبال‌دستی مصرف کنند. این کار به شما اطمینان می‌دهد که احتمال ریخت و پاش روی میز فوتبال‌دستی کاهش یافته و کار مورد نیاز برای تمیز کردن آن نیز کم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *